Çocukların hem psikolojik hem duygusal hem de zihinsel gelişimlerini tamamlayabilmesi için okul öncesi eğitim veren kurumlarda eğitim alması çok önemlidir.

Çocukların zihinsel gelişimlerinin yüzde 65’i 4 ile 6 yaş arasında tamamlandığından bu yaş gurubundaki çocukların okul öncesi eğitim veren kurumlara kayıt olması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Çocukların Üsküdar Anaokulları gibi çocuklar konusunda başarılı, çocuk psikolojisinden anlayan eğitmenlere sahip olan bir eğitim yuvasında eğitim görmesi gelecek hayatta çocukların başarılı olmasını sağlar. Okul öncesi eğitim veren kurumlar çocukları ilkokula hazırlayan en önemli yerlerdir. İlkokula başlayan çocukların okula adapte olamamasının tek ve en önemli sebebi ilkokula başlamaya yetecek kadar zihinsel gelişim sağlayamamasıdır. Okul öncesi eğitim sayesinde siz de çocuklarınızı zihinsel gelişim açısından ilkokula kolaylık ile hazırlayabilirsiniz.

Türkiye’de Üskadar Anaokulu gibi başarılı eğitim kadrosuna sahip anaokullarında minimum ders saati 2,5 saattir. Pek çok okul öncesi eğitim veren kurumda standart eğitim saati 5 saattir. Okul öncesi eğitim veren kurumlarda çocuklara uyku ve yeme alışkanlıkları kazandırıldığından hem çocuk hem de aile rahat ediyor. Ayrıca çocuklar kendi yaşıtları ile vakit geçirdiğinden hem arkadaşlık ilişkilerini hem de kendilerini keşfetme imkanı bulunuyor.  Çocuklar yaşıtları ile bir arada şarkı söyleyerek, dans ederek, oyuncak paylaşımı yaparak ikili ilişkileri öğreniyor.

Bazı anne ve babalar çocuklarını okul öncesi eğitim veren kurumlara göndermekte hem tereddüt ediyor hem de korkuyor. Okul öncesi eğitim veren kuruma güven duygusu beslemek aileler için zor. Fakat bu durum çocuğun anaokullarından korkmaması için çok önemli bir roldedir.  Anaokullarında genellik ile oyun oynatılır fakat bu oyunların içerikleri çocuğu eğiticidir. Yapbozlar, Legolar, oyun hamurları, killer, kum havuzları, boyalar çocukların zihinsel gelişimlerini hızlandırır iken aynı zamanda da el becerilerini geliştirir. Ailelerin anaokuluna ya da kreşlere güvenmesi çocukları da etkiliyor. Çocukların başarılı bir birey olması için ailelerinden ayrı birey olarak hareket etmeyi öğrenmesi gerekir. Okul öncesi eğitim veren kurumlar da çocuklara bunu öğretiyor. Üsküdardaki Anaokulları yüksek güvenliği ve alanında çocuklara faydalı olacak eğitmenleri ile hizmet vermeye devam ediyor.

 
 

Anaokulları Ümraniye anaokulu İstanbul anaokulu Üsküdar Anaokulları Kadıköy Anaokulu
Maltepe Anaokulu Kartal Anaokulu Atakent Anaokulu Ümraniye Anaokulları Soyak Anaokulu
İstiklal Anaokulu Acibadem Anaokulu Acibadem Anaokulları Alibeyköy Anaokulu Alibeyköy Anaokulları
Arnavutköy Anaokulu Atakent Anaokulları Tuzla Anaokulu Beyoğlu Anaokulu Mecidiyeköy Anaokulu
Halıcıoğlu Anaokulu Kasımpaşa Anaokulu Okmeydanı Anaokulu Tophane Anaokulu Bahçelievler Anaokulu
Bakırköy anaokulu Bayrampaşa Anaokulu Ataköy Anaokulu Beykoz Anaokulu istiklal Anaokulu