Sıfır altı yaş arasında alınan eğitim okulöncesi eğitim olarak tanımlanır, bu eğitimin alındığı kurum ise anaokulu olarak adlandırılır. Okulöncesi eğitimcileri tarafından verilen bu eğitim çocukların gelişim süreçlerine muhteşem katkılar yapar.

 

Okulöncesi eğitimin bir çocuğa kattığı kavramlar şunlardır ; kalem tutma , renkleri tanıma , dokuları tanıma , soyut ve somut kavramlar arasındaki farkları öğrenme , saygı ve sevgi kavramlarının perçinlenmesi , arkadaşlık ilişkisi nedir nasıl kurulur sorularına yanıt bulma , bir arkadaşlık ilişkisi nasıl sürdürülür gibi konularda çocuklara yol gösteren okulöncesi eğitim çocukların gelişme hızlarını tetikler ve hızlandırır. Okulöncesi eğitim alan ve alamayan çocuklar arasındaki farkın çok üst noktalarda olduğu bütün eğitimciler tarafından belirtilen bir gerçektir. Çeşitli araştırmalar ile ve bu araştırmaları gerçekleştiren kişiler tarafından bu gerçek tekrar ve tekrar kanıtlanmaktadır. Son yıllarda okulöncesi eğitimin gerekliliği çeşitli kampanyalarla vurgulanmaktadır. Bu kampanyaların ana noktası okulöncesi eğitimin bütün çocukların hakkı olduğudur. Sizin çocuğunuzun da en doğal hakkı olan okulöncesi eğitim mutlaka alınması gereken bir eğitim periyodudur. 
Bütün eğitimin temelinin oluşturulduğu bu dönemde çocuklar daha özgüvenli bireyler olarak yetişirler. Aile geçmişi ne olursa olsun çocuklar okulöncesi eğitim almalıdır. Ailesel geçmişlerin bir kenara bırakılıp bağımsız ve başarılı bir birey olmanın öğretildiği Ümraniye Anaokuluna sizin de çocuğunuz kayıt olmalı ve hayata daha sıkı eller ile tutunmaya başlarlar. Çocuklar için en önemli süreçlerden bir tanesi olan sıfır altı yaş arası mutlak suretle iyi bir şekilde yönlendirilmelilerdir. İyi yönlendirilmeyen çocuklar şiddete ve zararlı yollara yönelebilirler. 

Bütün sokakların tehlikeler ile dolu olduğu günümüz toplumunda iyi birer birey yetiştirmek çok önemli bir meziyettir. Bu meziyete sahip eğitimciler ile dolu olan Ümraniye Anaokulu birçok ailenin çocuklarına sağladığı katkılar için minnet duyduğu okullardan bir tanesidir. Hem güvenli hem de eğlenceli bir yuva olan Ümraniye Anaokulu başarılı bireyler yetiştirmenin merkezi Haline gelmiştir. Bu merkeze gelip aklınızdaki bütün soru işaretlerini giderebilir ve çocuklarınızın geleceğe daha emin adımlar ile ilerleyeceği bir yuva edinebilirsiniz.
 
 

Anaokulları Ümraniye anaokulu İstanbul anaokulu Üsküdar Anaokulları Kadıköy Anaokulu
Maltepe Anaokulu Kartal Anaokulu Atakent Anaokulu Ümraniye Anaokulları Soyak Anaokulu
İstiklal Anaokulu Acibadem Anaokulu Acibadem Anaokulları Alibeyköy Anaokulu Alibeyköy Anaokulları
Arnavutköy Anaokulu Atakent Anaokulları Tuzla Anaokulu Beyoğlu Anaokulu Mecidiyeköy Anaokulu
Halıcıoğlu Anaokulu Kasımpaşa Anaokulu Okmeydanı Anaokulu Tophane Anaokulu Bahçelievler Anaokulu
Bakırköy anaokulu Bayrampaşa Anaokulu Ataköy Anaokulu Beykoz Anaokulu istiklal Anaokulu