Okul öncesi eğitim çocukların gelişimi ve psikolojisi için çok önemlidir. Günümüzde 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklar anaokullarına kayıt olabilmektedir.

Bahçelievler Anaokulu çocukların duygusal gelişimlerine etki ederken aynı zamanda çocuklara sorumluluk duygusu da aşılar. Ayrıca eğitici oyunlar, düşündürücü ve öğretici şarkılar ile çocuklara eğitim verme işi tamamen eğlence ve oyuna dönüştürülmüştür. Ayrıca çocukların ilkokula ayak uydurabilmesi, sorumluluk sahibi olabilmesi için de anaokulları önemli rol üstlenmektedir.

Bahçelievler Anaokulu ve diğer tüm anaokulları günde minimum 2,5 saat eğitim veriyor. Yani bu ders saatler 4-5 saate de çıkabiliyor. Genellikle bir anaokulunda verilen eğitim standarttır. Öğle uykusu ve öğle yemeği de bu standart eğitimin içerisinde yer alıyor. Anaokulunda çocuklara müzik dinletiliyor ve şarkı söyletiliyor. Böylelikle çocukların yetenekleri keşfediliyor ve eğitim eğlenceli bir hale çevriliyor. Kum havuzlarında kaleler yapmak, kaydıraklarda kaymak, tırmanmak, gurup içerisinde bilmece oyunları oynamak ve resimli kitapları anlamaya çalışmak anaokullarında uygulanan programlardan bazılarıdır. Bahçelievler Anaokulu gibi anaokullarında önemli olan çocukları zeka gelişimlerini takip etmek ve bu gelişimlere katkı sağlamaktır. Bu nedenle anaokullarında aynı zamanda zeka geliştiren araç gereçler de kullanılmaktadır. Çeşitli şekilli tahta parçaları, renkli macunlar, killer, oyun hamurları, yapboz oyunları, sayı sayma boncukları ve çubukları, oyun evleri bu zeka geliştirici araç gereçlerin başında gelmektedir.
Türkiye’de hem özel hem de devlete bağlı pek çok kaliteli anaokulu bulunuyor. Aileler kimi zaman çocuklarının gelişimi için kimi zaman da çalıştıkları ve çocuklarına ayıracak vakit bulamadıkları için anaokullarını tercih ediyor. Aslına bakılırsa her ülkede anaokulu sistemleri aynı değildir. Örneğin İsveç’te 3 aylık ile 5 yaş arası çocuklar kreşe yazdırılıyor. Türkiye’de ise kreş için yaş sınır 0 ile 3 yaştır. Sonra ilkokul çağına kadar çocuklar anaokulunda eğitim görürler. Amerika Birleşik Devletlerinde ise 2 ile 5 yaş arası çocuklar yuvalara gidiyor. Ama yine de hemen hemen dünyanın tüm ülkelerinde anaokulu eğitimi bulunuyor. Çocukların kişisel gelişimlerine, zeka gelişimlerine yardımcı olabilmek adına çocukların anaokulu eğitimi alması gerektiğini düşünüyoruz. Sizde çocuğunuzu geç olmadan anaokuluna yazdırın.

Çocukların kişisel gelişimlerinin takip edilmesi, sorumluluk duygularının aşılanması, yeteneklerinin keşfedilmesi ve zeka gelişimlerinin tamamlanabilmesi için anaokulları büyük bir öneme sahiptir. Her çocuk elbet bir şekilde büyüyüp gider demeyin. Çocukların hayalleri küçükken daha yaratıcı ve ulaşılması daha kolaydır. Bu nedenle anaokullarında eğitim aldırarak çocuğunuz ile ilgili pek çok şey keşfedebilir, onu yeteneklerinin olduğu alanlara yönlendirerek parlak bir gelecek sağlayabilirsiniz. Türkiye’de pek çok kaliteli anaokulu bulunuyor. Bahçelievler Anaokulu sayesinde gönlünüz rahat bir şekilde çocuğunuzu bırakabilir, anaokulu eğitimi almasını sağlayabilirsiniz. Anaokullarında eğitim günde en az 2,5 saattir fakat genellikle 4 saat eğitim verilmektedir. Bu 4 saat eğitimin tümü verimlidir ve gereklidir. Ayrıca bu eğitimin içerisinde öğle uykusu ve öğle yemeği uygulaması da bulunmaktadır.
 
Anaokullarının eğitim programı genellik ile standarttır. Yani hem Bahçelievler Anaokulu hem de diğer anaokullarının amacı aynıdır. Çocukların zeka gelişimini arttırmak için yapboz oyunları, oyun hamurları, Legolar, renkli macunlar, çizimli resim kitapları, kağıt, kil ve çeşitli boyalar kullanılmaktadır. Bu araç ve gereçler sayesinde çocukların hayal dünyası ortaya çıkar ve zeka gelişimleri üzerinde olumlu bir etki sağlanır. Sadece zeka geliştirici araç ve gereçler değil, eğlenceye yönelik de oyunlar oynanmaktadır. Salıncakta sallanmak, kaydıraktan kaymak, tırmanmak, kum havuzlarında vakit geçirmek çocuklarınıza bir arada bir şeyler paylaşma duygu aşılamaktadır. Ayrıca müzik ve şarkı söyleme dersleri sayesinde çocuklarınız hem müziğin etkileyici dünyasını keşfedecek hem de eğlenceli vakit geçirecek.
 
Dünyanın her yerinde anaokulları, kreşler ve yuvalar bulunuyor. Bu okul öncesi eğitim yerlerinde verilen eğitim genellikle standart. Çünkü amaç her birinde çocukların sorumluluk sahibi olması, oyun oynaması ve zeka gelişimlerinin tamamlanmasıdır. Amerika Birleşik Devletlerinde 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklar kreşe, 5 yaşındaki çocuklar ise anaokuluna gönderilmektedir. İsveç’te ise 3 aylık bebeklerden 5 yaşındaki çocuklara kadar tüm çocuklar kreşe gönderilir. Türkiye’de ise 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar kreşe, 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklar ise anaokuluna yazılır. Sizde çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamak istiyor iseniz Bahçelievler Anaokulu programlarına yazılın.
 
Anaokulları Ümraniye anaokulu İstanbul anaokulu Üsküdar Anaokulları Kadıköy Anaokulu
Maltepe Anaokulu Kartal Anaokulu Atakent Anaokulu Ümraniye Anaokulları Soyak Anaokulu
İstiklal Anaokulu Acibadem Anaokulu Acibadem Anaokulları Alibeyköy Anaokulu Alibeyköy Anaokulları
Arnavutköy Anaokulu Atakent Anaokulları Tuzla Anaokulu Beyoğlu Anaokulu Mecidiyeköy Anaokulu
Halıcıoğlu Anaokulu Kasımpaşa Anaokulu Okmeydanı Anaokulu Tophane Anaokulu Bahçelievler Anaokulu
Bakırköy anaokulu Bayrampaşa Anaokulu Ataköy Anaokulu Beykoz Anaokulu İstiklal Anaokulu