Okul öncesi eğitim çocukların zihinsel gelişimi, fiziksel gelişimi ve duygusal gelişimi için önemli bir yer kaplamaktadır. Bu nedenle çocukların okul öncesi eğitim görmesi, çocukların eğitim hayatlarında başarılı olmaları için oldukça önemlidir.

Okul öncesi eğitim gören çocuklar, okul hayatında daha başarılı olurken eğitim görmeye daha meyilli oluyor. Çocuk psikolojisi açısından inceleme yapan uzmanların araştırmalarına göre okul öncesi eğitim gören çocukların kendilerine olan güvenin daha çok olduğunu ve gelecekte başarılı bir kariyer sahibi olduğunu vurguluyor.  Fakat bu durumda ailelerin çocuklarını okul öncesi eğitime hazırlaması gerekiyor. Çünkü çocuklar okul öncesi eğitime başlarken bir anda her zaman bir arada oldukları anne ve babalarından ayrı kalıyor. Bu da dolayısı ile çocukları korkutuyor, çekingen davranmalarına neden oluyor. Bu nedenle aileler çocuklarına okul öncesi eğitimin eğlenceli bir uygulama olduğunu, korkulacak bir şeyin olmadığını psikolojik açıdan anlatmak zorundadır. Maltepe Anaokulları gibi kaliteli eğitim veren ve başarılı eğitim kadrosuna sahip olan anaokulları sayesinde hem siz rahat hem de çocuğunuz güvende olacaktır. 

Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimleri için okul öncesi eğitim almaları büyük bir öneme sahiptir. Öncelikle okul öncesi eğitim veren kuruluşların sadece oyun oynattığını düşünen anne ve babalar bu kurumlara önyargı ile yaklaşıyor. Okul öncesi eğitim veren kurumlar oyun oynatıyor fakat bu oyunların içerikleri çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini geliştirmek amacı ile planlanıyor. Özellikle Lego, yapboz, sayı saymayı öğrenmek için sayı çubukları ve fasulyeler, boyalar, kağıtlar, kil, oyun hamurları çocukların zihinsel gelişimleri geliştirirken aynı zamanda el becerilerini ilerletirler. Bu oyunlar tüm anaokullarında belirli bir planda oynatılır. Eğer sizin çocuğunuz da Maltepedaki Anaokulları gibi imkanları gelişmiş olan bir anaokuluna kayıtlı ise el becerileri ve zihinsel gelişi üst seviyeye ulaşacaktır.

İlkokula başlayacak çocukların hem fiziksel hem de zihinsel olarak hazır olması gerekiyor. Çünkü ilkokulda direkt olarak derslere başlamak, okuma yazmayı ve saymayı öğrenmek gelişimini tamamlarken geri kalmış çocuklar için oldukça zordur. Sizde çocuğunuzu Maltepe Anaokulu gibi kaliteli bir anaokuluna gönderdiyseniz zihinsel ve fiziksel gelişimini tamamlamasında çocuğunuza yardımcı olmuşsunuz demektir.  
 
 
Anaokulları Ümraniye anaokulu İstanbul anaokulu Üsküdar Anaokulları Kadıköy Anaokulu
Maltepe Anaokulu Kartal Anaokulu Atakent Anaokulu Ümraniye Anaokulları Soyak Anaokulu
İstiklal Anaokulu Acibadem Anaokulu Acibadem Anaokulları Alibeyköy Anaokulu Alibeyköy Anaokulları
Arnavutköy Anaokulu Atakent Anaokulları Tuzla Anaokulu Beyoğlu Anaokulu Mecidiyeköy Anaokulu
Halıcıoğlu Anaokulu Kasımpaşa Anaokulu Okmeydanı Anaokulu Tophane Anaokulu Bahçelievler Anaokulu
Bakırköy anaokulu Bayrampaşa Anaokulu Ataköy Anaokulu Beykoz Anaokulu İstiklal Anaokulu