Fiziksel ve zihinsel beceriler 0-6 yaş arasında büyük bir gelişme periyoduna girer bu periyot uzman eller tarafından yönlendirilmelidir. Çocuk sahibi olan çiftler şu konuyu kabul etmekte zorluk çekmektedirler , çocuk için anne babanın ilgisi yeterli değildir. Çoğu çift böyle bir mentaliteye sahip olduğu için çocuğunu okulöncesi eğitimden mahrum bırakmaktadır.
 
Zaman zaman anne baba dışında uzman bir elin çocuğun yaşantısına dokunması gerekmektedir. Bu dokunuş eğer İstiklal Anaokulu tarafından gerçekleşir ise ortay çıkan sonuçlar göz kamaştırıcı olabilir. sizin için de çocuğunuz hayatınızdaki en önemli varlıktır. Tıpkı bütün anne ve babalar gibi. Bu değeri çocuğunuza aile yaşantısında göstermenin yanı sıra onları eğitim hayatında da destekleyerek daha ileriye gitmelerini sağlayabilirsiniz. Bu eğitimin ilk adımı anaokulunda atılmaktadır. Bu adım eğitim hayatının belki de en önemli aşamasıdır. Bunun arkasındaki neden ise şudur ;
 
iyi bir okulöncesi eğitim çocuğun okula olan ilgisini artırır onların okula gelme isteğini yüksek oranlara çeker böylece ilkokulda çok daha fazla başarı sahibi olur. Sadece eğitim alanındaki başarı açısından değil sosyal alandaki başarı içinde okulöncesi eğitim vazgeçilmez bir dönemdir. Bu dönemde edinilen sosyal kanımlar çocuklara hayatın tüm alanlarında yeni kapılar açacaktır. Bu sosyal kazanımların başında paylaşım duygusu gelmektedir. Paylaşım duygusunun temelleri anaokulunda atılmaktadır. Dört yıllık bir eğitim sonunda ve uzun bir staj dönemi sonunda çocuk yetiştirmeye hazır olan İstiklal Anaokulu okul öncesi eğitimcileri paylaşım alanına destek verecek özel etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinlikler çocuğa hiçbir şeyi dikte etmez aksine çocuklara fark ettirmeden paylaşım duygusunu aşılar ve ona sosyal bir kazanım sağlar.
 
Böyle olumlu yanları olan bir süreci atlanması kadar saçma başka bir durum söz konusu değildir. Okulöncesi eğitimin önemi bütün anne babalar tarafından kavranmalı ve çocuklar bu yöne doğru yönlendirilmelidirler. Anne babalar çocukları okulöncesi eğitimin ne denli güzel olduğu hakkında telkin emelidir. Bu eğitim süreci başladıktan sonra zaten sürecin en büyük destekçisi olacak İstiklal Anaokulu öğretmenleri sayesinde süreç hızla ilerleyecektir. Bu süreç eğitimcilerin ve ailelerin iş birliği ile daha da hız kazanacaktır.

 
Anaokulları Ümraniye anaokulu İstanbul anaokulu Üsküdar Anaokulları Kadıköy Anaokulu
Maltepe Anaokulu Kartal Anaokulu Atakent Anaokulu Ümraniye Anaokulları Soyak Anaokulu
İstiklal Anaokulu Acibadem Anaokulu Acibadem Anaokulları Alibeyköy Anaokulu Alibeyköy Anaokulları
Arnavutköy Anaokulu Atakent Anaokulları Tuzla Anaokulu Beyoğlu Anaokulu Mecidiyeköy Anaokulu
Halıcıoğlu Anaokulu Kasımpaşa Anaokulu Okmeydanı Anaokulu Tophane Anaokulu Bahçelievler Anaokulu
Bakırköy anaokulu Bayrampaşa Anaokulu Ataköy Anaokulu Beykoz Anaokulu İstiklal Anaokulu