Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini tamamlaması için okul öncesi eğitim alması oldukça önemlidir.
 
Özellikle de zihinsel gelişimlerinin 3’te 2’sinin tamamlandığı 4 ile 6 yaş arasındaki çocuklar okul öncesi eğitim veren kurumlarda bu gelişimlerini daha hızlı tamamlıyor. Eğer çocuğunuz Atakent  Anaokulu gibi kaliteli eğitim anlayışına ve uzman okul öncesi öğretmenlere sahip bir anaokuluna gidiyor ise zihinsel ve fiziksel gelişimini çok daha çabuk tamamlar. Çocukların ilkokula hazırlandığı dönemde zihinsel ve psikolojik olarak yeterli seviyede olması kaliteli bir eğitim hayatına sahip olması için oldukça önemlidir. Bu nedenle önce anne ve babanın sonrasında da okul öncesi eğitim veren kurumun çocuğun zihinsel ve psikolojik gelişimini tamamlamasına yardımcı olması gerekir. Çocuklar nasıl ki ilkokula adapte olmakta zorlanıyor ise anaokullarına adapte olmakta da zorlanır. Fakat bu zorluk ilkokula adapte probleminden daha farklıdır.

Çocukların ilkokula adapte olmakta zorlanmasının sebebi zihinsel gelişimlerinin sistemi kabul etmemesidir. Oysa anaokuluna olan adapte sorunu tamamen anne ve babadan ayrılmak ile ilgilidir. Anaokuluna adapte olma problemini çözmek ilkokula adapte problemini çözmekten çok daha kolaydır. Anne ve babalar okul öncesi eğitim veren kuruma güvenir ve sever ise çocuklar da anne
Minimum 2,5 saat eğitim veren Atakent  Anaokulları gibi okul öncesi eğitim kurumları bu minimum sürede dahi çocukların gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Anaokullarında öğretilen oyunlar çocukların zihinsel, fiziksel, psikolojik gelişimlerinde büyük rol oynamaktadır. Özellikle yapbozlar, Legolar, killer, oyun hamurları, sayı saymayı öğretmek amacı ile fasulyeler ve çubuklar, müzik eğitimi ve resim eğitimi çocukları ayrı alanlarda destekliyor. Lego ve yapboz çocukların zeka gelişimlerini ilerletiyor. Resim ve müzik eğitimleri el becerilerini ve iletişimlerini güçlendiriyor. Oyun hamurları ve killer ise hem el becerilerini ilerletiyor hem de hayal güçlerini ortaya çıkarıyor. Çocukların yaşıtları ile birlikte vakit geçirmesi sosyalleşmesi açısından da büyük önem taşıyor. Sizde çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamak için onu Atakentteki  Anaokulları gibi kaliteli bir kuruma yazdırın.  ve babalarının bu tavırlarını yansıtır. Fakat ilkokula adapte problemini çözmek için okul öncesi eğitim almak şarttır.
 
Anaokulları Ümraniye anaokulu İstanbul anaokulu Üsküdar Anaokulları Kadıköy Anaokulu
Maltepe Anaokulu Kartal Anaokulu Atakent Anaokulu Ümraniye Anaokulları Soyak Anaokulu
İstiklal Anaokulu Acibadem Anaokulu Acibadem Anaokulları Alibeyköy Anaokulu Alibeyköy Anaokulları
Arnavutköy Anaokulu Atakent Anaokulları Tuzla Anaokulu Beyoğlu Anaokulu Mecidiyeköy Anaokulu
Halıcıoğlu Anaokulu Kasımpaşa Anaokulu Okmeydanı Anaokulu Tophane Anaokulu Bahçelievler Anaokulu
Bakırköy anaokulu Bayrampaşa Anaokulu Ataköy Anaokulu Beykoz Anaokulu İstiklal Anaokulu