Okul öncesi eğitim alan çocukların okul öncesi eğitim almayan çocuklardan belirgin derecede farklı özellikleri bulunuyor. Okul öncesi eğitim alan çocukta sorumluluk duygusu daha gelişmiş iken almayan çocukta sorumluluk duygusu azdır.

 
Okul öncesi eğitim alan çocukta zihinsel gelişim tamamlanmış iken almayan çocukta gelişim yarıda kalıyor. Okul öncesi eğitim alan çocuk eğitim hayatı boyunca başarı sağlar iken almayan çocuk eğitim almaktan sıkılıyor ve okulu bırakmaya daha meyilli oluyor. Bu nedenle çocukların okul öncesi eğitim veren kurumlara kayıt olması oldukça büyük önem taşıyor. Aileler okul öncesi eğitim veren kurum seçiminde dikkatli olmalıdır. Çocuklarını emanet edecekleri anaokulunun güvenliği tam olmalı, eğitim kadrosu çocuk psikolojisinden anlamalıdır. Ayrıca sınıf mevcutları verimliliği arttırmak için az, oyun alanları büyük olmalıdır. Bu kriterlere uyan Tuzla Anaokulu her yıl bir sürü çocuğa okul öncesi eğitim vermekte, pek çok iyi duygu aşılamaktadır.
 
Aileler iki nedenden ötürü çocuklarını okul öncesi eğitim veren kurumlara göndermekten çekiniyor. Birincisi kuruma olan güvensizlik, ikincisi ise okul öncesi eğitim veren kurumlarda sadece oyun oynatılması… Birinci sebebin oluşmaması için ailenin okul öncesi eğitim veren kurum ile görüşmesi, kurumun güvenilir olduğuna ikna edilmesi gerekir. İkincisinin çözümü için ise ailenin düşüncesini değiştirmesine ihtiyaç vardır. Anaokullarında eğitim oyunlar sayesinde çocuklara veriliyor. Çünkü 3 ile 6 yaş arasındaki hiçbir çocuk ilkokuldaki gibi bir eğitime sokulamaz. Oyun yaşında olan çocuklara ancak oyunlar sayesinde eğitim verilebilir. Zaten okul öncesi eğitim veren kurumlarda oynatılan oyunların amacı çocukların zihinsel gelişimini tamamlamasına yardımcı olmaktır. Tuzla Anaokulları gibi işinde başarılı olan okul öncesi eğitim veren kurumlar genellikle zeka oyunları ile çocuklara eğitim veriyor. Bu zeka oyunlarının başında yapbozlar ve Legolar geliyor. Aynı zamanda okul öncesi eğitim veren kurumların çocukların el becerilerini geliştirmesi ve yeteneklerini ortaya çıkarması için de programları bulunuyor. Örneğin Tuzladaki Anaokulları gibi kurumlarda resim dersleri ve müzik saatleri çocukların hem el becerisini geliştiriyor hem de yeteneklerini ortaya çıkarıyor. Ayrıca bir arada oyun oynayan çocukların sorumluluk duyguları ve ikili ilişkileri de gelişiyor.

 
Anaokulları Ümraniye anaokulu İstanbul anaokulu Üsküdar Anaokulları Kadıköy Anaokulu
Maltepe Anaokulu Kartal Anaokulu Atakent Anaokulu Ümraniye Anaokulları Soyak Anaokulu
İstiklal Anaokulu Acibadem Anaokulu Acibadem Anaokulları Alibeyköy Anaokulu Alibeyköy Anaokulları
Arnavutköy Anaokulu Atakent Anaokulları Tuzla Anaokulu Beyoğlu Anaokulu Mecidiyeköy Anaokulu
Halıcıoğlu Anaokulu Kasımpaşa Anaokulu Okmeydanı Anaokulu Tophane Anaokulu Bahçelievler Anaokulu
Bakırköy anaokulu Bayrampaşa Anaokulu Ataköy Anaokulu Beykoz Anaokulu İstiklal Anaokulu