Okul öncesi eğitim dönemi çocukların duygusal, sosyal ve kişisel gelişiminde en önemli yeri tutmaktadır. Bu eğitim dönemi çocukların kişilik gelişimlerinin % 80’lik gibi büyük bir kısmını oluşturmaktadır.
Sosyalleşme döneminin ilk evrelerinin geliştiği bu dönem çocuklarınızın hayatının en büyük ve önemli kısmını oluşturmaktadır. Okul öncesi eğitime başlamadan önceki ilk dönem bazı çocuklar için çok zor geçmektedir. Bu dönemde çocukların ilk güven duyduğu kişi annesidir, sonra babası gelmektedir. Bazı çocuklar içinde anneanne, babaanne, dede, dayı, hala gibi kişiler gelebilmektedir. Bu kişiler dışındaki insanlara alışabilmesi, güvenebilmesi onlar için çok zor olabilmektedir. Sizlerin çocukları Bakırköy Anaokulu öğrencisi ise bu dönemi çok rahat ve kısa sürede atlatabilir.
 
Okul seçiminde bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle onların alışabileceği sanki kendisini evde hissedeceği gibi bir ortam önemlidir. Daha sonra zevk alacağı oyunların yer alması, eğitim verecek kişinin eğitimini tamamlamış ve uzman olması gerekmektedir. Bakırköy Anaokulu çocuklarınız için bütün bu imkanları sağlamaktadır. Anaokuluna atacağı ilk adımdan sonra kendisini tamamen evinde hissedeceği konfor bulunmaktadır. Eğitmenlerimiz çocuklara kendi çocukları gibi yakın ve yaptığı işin farkında olan bilinçli eğitmenlerdir. Ayrıca çocuklarınıza farklı aktiviteler yaptırarak onların eğitimini çok iyi ve ileride daha başarılı olacak şekilde yaptırmaktadır. Oynatılan bütün oyunlar bir amaca hizmet etmektedir. Seçilen oyunlar tamamen onların kişisel gelişimlerine etki edecek oyunlardır. Onları yormadan, üzmeden ve zevk alacakları şekilde çok önceden belirli bir plan çerçevesinde hazırlanan oyunlar çocuklarınızın fiziksel, ruhsal ve beyinsel yönde gelişimlerini sağlamaktadır. Oynayacağı lego oyunu sayesinde çocuğunuzun el becerisinin yanı sıra yapacağı şekiller ile hayal güçlerinin gerçeğe dönüştürmeleri sağlanıyor. Bu sayede hayal dünyaları onları gelecekte daha gerçekçi hedeflere yönelmesi konusunda yardımcı oluyor. İleride sahip olacakları mesleklerde bile daha başarılı olmaları okul öncesi eğitim sayesinde şekillenmektedir.
 
Bir çocuğun daha sosyal olması, özgüvene sahip olması, daha başarılı olması ve en önemli daha mutlu bir insan olabilmesi için okul öncesi eğitim mutlaka alınması gereken bir eğitim şeklidir. Bakırköy Anaokulu olarak bunun bilince olup, çocuklarınızın en iyi şekilde eğitim sağlamalarını amaçlamaktadır. Çocuklarınızı güven ve huzur içinde teslim edeceğiniz okulumuz çocuğunuz için en ideal yerdir.
Anaokulları Ümraniye anaokulu İstanbul anaokulu Üsküdar Anaokulları Kadıköy Anaokulu
Maltepe Anaokulu Kartal Anaokulu Atakent Anaokulu Ümraniye Anaokulları Soyak Anaokulu
İstiklal Anaokulu Acibadem Anaokulu Acibadem Anaokulları Alibeyköy Anaokulu Alibeyköy Anaokulları
Arnavutköy Anaokulu Atakent Anaokulları Tuzla Anaokulu Beyoğlu Anaokulu Mecidiyeköy Anaokulu
Halıcıoğlu Anaokulu Kasımpaşa Anaokulu Okmeydanı Anaokulu Tophane Anaokulu Bahçelievler Anaokulu
Bakırköy anaokulu Bayrampaşa Anaokulu Ataköy Anaokulu Beykoz Anaokulu İstiklal Anaokulu